kandydatów

Etat Główny specjalista ds. finansowo-księgowych , kasjer

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni miejsce pracy: Sopot

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
Główny specjalista ds. finansowo-księgowych , kasjer
Miejsce pracy: Sopot
Numer: StPr/21/2052
OBOWIĄZKI:
1.prowadzenie operacji kasowych,2.dokonywanie wypłat z kasy oraz przyjmowanie wpłat gotówkowych do kasy na podstawie dokumentów sprawdzonych pod względem, merytorycznym i akceptowanych przez Dyrektora i Gł. księgowego, względnie przez osoby upoważnione, kontrola dokumentów pod względem formalno rachunkowym,3.podejmowanie gotówki z banku na podstawie wystawionych dyspozycji wypłaty gotówki podpisanych przez osoby uprawnione do składania swoich podpisów w imieniu zakładu,4.przyjmowanie gotówki od kasjera - opiekuna wystaw z tytułu sprzedaży biletów i wydawnictw, kontrola na podstawie zestawienia ze sprzedaży,5.dokonywania wpłat gotówkowych do banku na ogólnie obowiązujących zasadach oraz szczegółowej instrukcji kasowej,6.bieżące sporządzanie raportów kasowych, przekazywanie ich z dokumentami dla Gł. księgowego w celu dokonania wtórnej kontroli w zakresie prawidłowości udokumentowania operacji kasowych,7.sporządzanie i dokonywanie przelewów bankowych w oparciu o dokumenty rozliczeniowe (faktury, rachunki, listy płac) uprzednio sprawdzone i zaakceptowane,8.zgłaszanie Gł. księgowemu powstałych różnic gotówkowych w kasie między stanem ewidencyjnym wg raportu kasowego a stanem faktycznym gotówki w kasie,9.bieżące czuwanie nad wysokością stanu gotówki w kasie w celu nieprzekroczenia ustalonego limitu kasowego,10.terminowe i prawidłowe potrącanie i rozliczanie z tytułu zobowiązań podatkowych, zobowiązań ZUS oraz innych rozliczanych potrąceń zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, sporządzanie list płac (w tym PPK), sporządzanie deklaracji ZUS, sporządzanie deklaracji podatkowych, 11.prowadzenie kart wynagrodzeń pracowników PGS, jak i kart wypłat z tytułu umów zleceń, umów o dzieło, honorariów,12.sporządzanie rocznych rozliczeń dla pracowników PGS jak i z tytułu wypłaconych honorariów, umów zleceń, umów o dzieło, 13.wprowadzanie zadekretowanych dowodów finansowych do programu finansowo-księgowego w oparciu o Zakładowy Plan Kont, uzgadnianie sald i obrotów, kontrola należności i zobowiązań,14.sporządzenie sprawozdań finansowych na rzecz podmiotów upoważnionych, 15.gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji w zakresie powierzonego stanowiska pracy,16.stała współpraca z Zespołami PGS oraz samodzielnymi pracownikami w zakresie realizowanych przez nich działań statutowych, 17.wykonywanie samokontroli zgodnie z regulaminem kontroli zarządczej w PGS,18.Gł. specjalista ds. finansowo księgowych, kasjer jest zobowiązany do znajomości podstawowych przepisów i aktów prawnych (procedur wewnętrznych) związanych z działalnością PGS i przestrzegania ich w praktyce.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne, kierunek: finanse lub rachunkowość

Wymagania inne:

Wymagane minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach finansowo-księgowych. Wymagania dodatkowe:1.znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o VAT, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, 2.umiejętność korzystania z przepisów prawa, 3.biegła obsługa komputera, umiejętność obsługi programów specjalistycznych finansowo księgowych, płacowych i narzędziowych, znajomość programu Płatnik dokumentacji ubezpieczeniowej, znajomość obsługi programów bankowości elektronicznej,4.dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole. Wszystkie informacje na stronie: https://www.bip.pgs.pl/files/download/39/Scan_2019-11-08-021339364.pdf

Miejsce pracy:

Sopot

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

4 300 - 4 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni