kandydatów

Etat Stanowisko do spraw wymiaru zobowiązań podatkowych

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim miejsce pracy: Sztutowo

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim
Stanowisko do spraw wymiaru zobowiązań podatkowych
Miejsce pracy: Sztutowo
Numer: StPr/21/1272
OBOWIĄZKI:
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku .1. Dokonywanie wymiaru zobowiązań pieniężnych podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatku od nieruchomości dla osób fizycznych i prawnych,2. Prowadzenie rejestru odpisów i przypisów zobowiązań pieniężnych, podatku rolnego, podatku leśnego oraz podatku od nieruchomości osób fizycznych i prawnych,3. Prowadzenie spraw z zakresu zwolnień i ulg podatkowych,4. Prowadzenie postępowania podatkowego,5. Przygotowywanie decyzji z zakresu umorzeń i odroczeń podatkowych (podatek rolny, podatek od nieruchomości),6. Prowadzenie bieżącej kontroli w terenie w zakresie zgodności składanych informacji w sprawie podatku od nieruchomości ze stanem faktycznym,7. Prowadzenie bieżącej analizy składanych informacji w sprawie podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego z posiadaną w tym zakresie dokumentacją,8. Prowadzenie sprawozdawczości budżetowej,10. Przygotowywanie opinii dotyczącej ulg podatkowych i opłat stanowiących dochód gminy, a pobieranych przez Urząd Skarbowy,11. Wydawanie zaświadczeń wynikających z ustaw podatkowych,12. Przygotowywanie projektów uchwał podatkowych,13. Realizacja postanowień ustawy o podatku akcyzowym,14. Sporządzanie sprawozdań z zakresu pomocy publicznej.Treść ogłoszenia znajduje się na stronie Urzędu Gminy w Sztutowie https://www.sztutowo.pl/?p=25879
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, brak

Wymagania inne:

Niezbędne wymagania od kandydatów: obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowana opinia, wykształcenie średnie lub wyższe z zakresu rachunkowości, ekonomii, finansów, bankowości, znajomość przepisów prawa: ustawy o finansach publicznych, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawa ordynacja podatkowa, ustawa o samorządzie gminnym, znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego i procedur administracyjnych (Kpa), stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku. Wymagania dodatkowe: preferowane doświadczenie: praca w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowiskach związanych z księgowością, umiejętność pracy w zespole, determinacja w realizacji celów, łatwość nawiązywania kontaktów, zaangażowanie, umiejętność radzenia sobie ze stresem, kreatywność, dobra organizacja pracy, efektywność i szybkość realizacji powierzonych zadań, dyspozycyjność.

Miejsce pracy:

Sztutowo

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 100 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim