kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Urząd Morski w Gdyni miejsce pracy: Gdynia

Urząd Morski w Gdyni
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 99195

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań (zgodnie z opisem stanowiska pracy)
- zagrożenie korupcją
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych
- krajowe wyjazdy służbowe

miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- winda
- drzwi odpowiedniej szerokości
- pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
- miejsce do odświeżenia się

Czynniki fizyczne, biologiczne, inne czynniki, w tym niebezpieczne:
- uciążliwości związane z obsługą monitorów ekranowych pow. 4 godzin dziennie

Zakres zadań

  • prowadzi kompleksową obsługę prawną – opinie prawne, stanowiska prawne pisemne i ustne, koordynuje realizację zadań ustawowych i statutowych
  • wykonuje zastępstwo procesowe w postępowaniu sądowym, administracyjnym, przed Izbami Morskimi, a także przed Krajową Izbą Odwoławczą
  • opiniuje pod względem prawnym wszystkie umowy zawierane przez Urząd oraz opracowuje projekty umów nietypowych
  • przygotowuje projekty aktów prawa miejscowego oraz aktów wewnętrznych Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni
  • prowadzi sprawy związane z egzekucją sądową należności Urzędu
  • opiniuje projekty aktów prawa powszechnie obowiązującego
  • uczestniczy w naradach i posiedzeniach organizowanych przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i jego zastępców
  • reprezentuje Dyrektora Urzędu Morskiego Gdyni i jego zastępców na naradach, spotkaniach i posiedzeniach zewnętrznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe profilowe kierunek: prawo

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze: praca w administracji publicznej na stanowisku radcy prawnego

  • Wpis na listę Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • Znajomość przepisów w zakresie zadań wykonywanych przez Urząd Morski w Gdyni, w tym znajomość przepisów dotyczących prawa morskiego, zamówień publicznych i postępowania administracyjnego
  • Umiejętność komunikacji
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)