kandydatów

Etat Specjalista ds. Celnych - Agent Celny

Firma: GEODIS Road Network Sp. z o.o. miejsce pracy: Gdynia

GEODIS Road Network Sp. z o.o. – czołowa grupa logistyczna z jedną z największych spółek sektora TSL oferującą innowacyjne rozwiązania logistyczno-intermodalne w ramach całego łańcucha dostaw zaprasza do pracy w naszym super nowoczesnym terminal dystrybucyjny klasy A
Obiekt wyposażono zgodnie z najlepszymi standardami branżowymi wspierającymi sprawną obsługę przesyłek drobnicowych i całopojadowych Klientów w regionie.

Doskonała lokalizacja obiekt znajduje się przy ulicy Mełgiewskiej 25, na terenie parku logistycznego Panattoni, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822, w pobliżu skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) i dróg ekspresowych S12 i S17.

Dołącz do naszego Zespołu Spedytorów Całopojazdowych w Dziale Międzynarodowym (FTL INT)

Specjalista ds. Celnych - Agent Celny
Miejsce pracy: Gdynia
Zadania:
  • Bieżąca obsługa Klientów
  • Przyjmowanie, ewidencjonowanie i realizacja zleceń celnych
  • Przygotowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów do realizacji odprawy celnej
  • Przygotowywanie deklaracji INTRASTAT w przywozie i w wywozie
  • Ewidencjonowanie czynności związanych z prowadzeniem magazynu czasowego składowania, składu celnego
  • Bieżący kontakt z organami celno-skarbowymi oraz innymi organami administracji państwowej
  • Rozliczanie finansowe usług agencji celnej oraz należności celno-podatkowych
  • Monitorowanie należności klientów
  • Dokonywanie zgłoszeń celnych we wszystkich procedurach celnych, w tym z zastosowaniem procedur uproszczonych (w przypadku Specjalisty)
Wymagania:
  • Posiadanie aktualnych uprawnień agenta celnego (wpis na listę agentów celnych)
  • Min. roczne doświadczenia w pracy na stanowisku agenta celnego
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość przepisów i procedur związanych z obsługą celną przesyłek
  • Wysokie umiejętności interpersonalne oraz komunikacyjne
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz w trybie wielozadaniowym
  • Orientacja na realizację powierzonych zadań
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach firmy
  • Szereg benefitów (prywatna darmowa opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie i wiele innych)
  • Kartę MultiSport/OK System oraz możliwość zakupu karty dla Twoich najbliższych
  • Standardy wdrożenia Smart Start