Etat Podinspektor/inspektor w referacie księgowości budżetowej

Firma: Gdański Urząd Pracy miejsce pracy: Pruszcz Gdański

Gdański Urząd Pracy
Podinspektor/inspektor w referacie księgowości budżetowej
Miejsce pracy: Pruszcz Gdański
Numer: StPr/21/3966
OBOWIĄZKI:
a) rachunkowość budżetu,b) planowanie wieloletniej prognozy finansowej i jej zmian oraz przekazanie dokumentu do odpowiednich organów określonych w obowiązujących przepisach,c)kontrola jednostkowych sprawozdań budżetowych i finansowych oraz sporządzanie sprawozdań zbiorczych,d)wprowadzanie do systemu zarządzania budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego Besti@ zbiorczych i łącznych sprawozdań finansowych i budżetowych oraz przekazywanie ich do organów określonych w obowiązujących przepisach,e) zastępowanie stanowiska zajmującego się planowaniem budżetu i jego zmianami.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

1.Wymagania niezbędne:a)obywatelstwo polskie,b)wykształcenie wyższe: kierunek rachunkowość i finanse, ekonomia,c)znajomość ustaw dotyczących:finansów publicznych, rachunkowości, dochodów samorządu terytorialnego, samorządu gminnego, pracowników samorządowych,d)znajomość rozporządzeń dotyczących:rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego, w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, w sprawie sprawozdawczości budżetowej, w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych, w sprawie sposobu prowadzenia gospodarki finansowej jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych,e)brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,f)nieposzlakowana opinia,g)pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,2.Wymagania dodatkowe:a)doświadczenie w pracy w administracji samorządowej lub publicznej,b)komunikatywność, obowiązkowość, odpowiedzialność i systematyczność, c)umiejętność pracy w zespole,d)co najmniej 3-letni staż pracy.

Miejsce pracy:

Pruszcz Gdański

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 000 - 4 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy