kandydatów

Etat Samodzielna księgowa/ samodzielny księgowy

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni miejsce pracy: Sopot

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
Samodzielna księgowa/ samodzielny księgowy
Miejsce pracy: Sopot
Numer: StPr/21/1795
OBOWIĄZKI:
- przygotowywanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych, KPiR;- przygotowywanie raportów;- współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),- przeprowadzenie procesu przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę kapitałową;- kwalifikacja merytoryczna dokumentów do kategorii podatkowych/kosztowych;- nadzór nad terminową realizacją obowiązków podatkowych i sprawozdawczych;- sporządzenie sprawozdań do GUS;- przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby właściciela;- kontrola formalno-rachunkowa dokumentów;- zachowanie poufności w związku z dostępem do danych finansowych;- sporządzanie dokumentacji OT oraz kartotek środków trwałych;
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak, kierunek: rachunkowość, finanse

Wymagania inne:

Wymagania:- doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości oraz KPiR; - bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych CIT, VAT, PIT oraz ustawy o rachunkowości;- mile widziane posiadanie licencji Ministra Finansów na prowadzenie ksiąg rachunkowych;- doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu sprawozdań finansowych;- praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania księgowo-finansowego;- komunikatywność i umiejętność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy;- wielopłaszczyznowe podejście do przyszłych zdarzeń księgowych (przewidywanie/prognozowanie przyszłych zdarzeń księgowych);- otwartość na nowe zadania, wyzwania, chęć pracy w dynamicznym otoczeniu.Po okresie próbnym docelowo umowa na czas nieokreślony. Wymiar czasu pracy do uzgodnienia z pracodawcą

Miejsce pracy:

Sopot

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

6 000 - 11 200 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni