kandydatów

Etat Referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku miejsce pracy: Wejherowo

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Referent
Miejsce pracy: Wejherowo
Ogłoszenie o naborze Nr 84117

Warunki pracy

warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca w zespole,
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w Urzędzie,
  • stres związany z obsługą klientów zewnętrznych,
  • praca w siedzibie Urzędu,
  • praca siedząca przy komputerze powyżej 4 godzin/dobę,

miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek nie posiada windy i toalety dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe na podstawie ustawy Kodeks karny skarbowy i ustawy Kodeks postępowania karnego, prowadzi postępowania mandatowe w sprawach o wykroczenia skarbowe oraz prowadzi dochodzenia w sprawach o przestępstwa określone w ustawie o rachunkowości.
  • Sporządza i wnosi akty oskarżenia do sądu oraz występuje przed sądem w postępowaniu wykonawczym w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe
  • Wykonuje zadania oskarżyciela publicznego
  • Rejestruje i ewidencjonuje prowadzone sprawy oraz wprowadza inne dane w aplikacji Ewidencja Spraw Karnych Skarbowych (SI ESKS)
  • Orzeka w toku postępowań przygotowawczych w zakresie kar porządkowych określonych w Kodeksie postępowania karnego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Znajomość przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego i Kodeksu Postępowania Karnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe