kandydatów

Etat Pracownik socjalny

Firma: Gdański Urząd Pracy miejsce pracy: Kolbudy

Gdański Urząd Pracy
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Kolbudy
Numer: StPr/21/9005
OBOWIĄZKI:
Prowadzenie pracy socjalnej, dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń, współdziałanie z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i społecznością lokalną w celu zaspokajania potrzeb środowiska w zakresie pomocy społecznej, rozpatrywanie wniosków i kompletowanie dokumentacji osób ubiegających się o świadczenia z pomocy społecznej, przeprowadzenie wywiadów środowiskowych własnych i na zlecenie innych instytucji, analiza wykorzystania środków, sporządzanie sprawozdań z realizacji zadań, prowadzenie prawidłowej dokumentacji pracy i czuwanie nad terminowym załatwieniem spraw i realizacją zaplanowanych zadań, obsługa programów informatycznych do realizacji zadań, pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa.Godziny pracy: pon. 7.30-17, wt. czw. pt. 7.30-15, śr. 7.30-15.30.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B
Uprawnienia: obsługa pakietu MS Office

Wymagania inne:

1) obywatelstwo polskie;2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni z praw publicznych;3) niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,4 )wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 1508 ze zmianami),5) znajomość przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, ustawy z dnia 14.06.1960 r., kodeks postępowania administracyjnego oraz innych przepisów odnoszących się do spraw pomocy społecznej,6) znajomość obsługi komputera (Microsoft Office, środowisko Windows).Wymagania dodatkowe: 1) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku: pracownik socjalny,2) sumienność, dokładność, samodzielność,3) umiejętność skutecznego komunikowania się,4) umiejętność analizy problemu i poprawnego wyciągania wniosków,5) umiejętność organizowania pracy własnej,6) umiejętność pracy w zespole,7) umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa,8) wysoka kultura osobista,9) prawo jazdy kat. B.

Miejsce pracy:

Kolbudy

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 3 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy