kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Urząd Morski w Gdyni miejsce pracy: Gdynia

Urząd Morski w Gdyni
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 93544

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań (zgodnie z opisem stanowiska pracy)

- krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych

miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy

- toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

- drzwi odpowiedniej szerokości

- pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu

Czynniki fizyczne, biologiczne, inne czynniki, w tym niebezpieczne:

- uciążliwości związane z obsługą monitorów ekranowych pow. 4 godzin dziennie

- zmienne warunki atmosferyczne

- praca na wysokości

Zakres zadań

  • nadzoruje systemy radionawigacji: Automatycznej Identyfikacji Statków – AIS oraz Różnicowego Systemu GPS-PL
  • przeprowadza bieżącą kontrolę dostępności zasobów systemów teleinformatycznych radionawigacji oraz ich współdziałania z siecią Narodowego Systemu Monitorowania Statków i Przekazywania Informacji (SafeSeaNet)
  • administruje kontami użytkowników zewnętrznych systemów teleinformatycznych radionawigacji oraz prowadzi ewidencję zezwoleń na transfer danych
  • monitoruje zasoby AIS w systemie kontroli ruchu statków (VTS)
  • wykonuje czynności w zakresie współdziałania regionalnego systemu teleinformatycznego AIS z zewnętrznymi systemami teleinformatycznymi
  • sporządza opinie na temat projektów procedur alarmowych dotyczących systemu kontroli ruchu statków w zakresie ich zgodności z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi
  • udziela pomocy w pracach wdrożeniowych prowadzonych w trakcie realizacji projektów dotyczących systemów informatycznych bezpieczeństwa morskiego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe kierunek: informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • znajomość systemów IT, w tym topologii sieci i protokołów komunikacyjnych
  • umiejętność obsługi systemów teleinformatycznych
  • umiejętność organizacji pracy i orientacji na osiąganie celów
  • umiejętność współpracy
  • umiejętność komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wiedza w obszarze platformy serwerowe Microsoft Windows i Unix/Linux
  • obsługa systemu AIS
  • obsługa systemu SWIBŻ