kandydatów

Etat Księgowy

Firma: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tczewie miejsce pracy: Tczew

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tczewie
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Księgowy
Miejsce pracy: Tczew
Ogłoszenie o naborze Nr 108762

Warunki pracy

Praca z użyciem monitora ekranowego powyżej 4 godziny dziennie.
Stanowisko pracy usytuowane w budynku jednopiętrowym, niedostosowanym do potrzeb osób z niektórymi niepełnosprawnościami: brak podjazdu dla wózków inwalidzkich; brak windy; wąskie schody i korytarze; toalety niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Od frontu budynku dostępne są oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Stanowisko pracy wyposażone w zestaw komputerowy oraz inny, niezbędny do pracy, sprzęt biurowy.
Praca w godzinach 7.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku; wyjścia i wyjazdy służbowe samochodem służbowym; udział w szkoleniach i konferencjach.

Zakres zadań

  • Kontroluje i rozlicza rachunki, faktury oraz inne dokumenty otrzymywane od kontrahentów i zleceniobiorców
  • Dokonuje wstępnej zgodności operacji gospodarczo-finansowych z planem finansowo-księgowym oraz kompletności i rzetelności dokonywanych operacji
  • Sporządza zestawienia niezbędne do sprawozdawczości budżetowej, statystycznej
  • Rejestruje dokumenty księgowe w systemie finansowo-księgowym, sprawdza dowody księgowe pod względem formalno-rachunkowym
  • Prowadzi ewidencję środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz rozlicza inwentaryzację
  • Dekretuje dowody księgowe i uzgadnia prawidłowości zapisów na kontach
  • Prowadzi rozliczenia i analizy finansowe, rejestry
  • Ściśle współpracuje z głównym księgowym, zastępuje w przypadku nieobecności

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowisku o podobnym zakresie zadań
  • Znajomość zagadnień finansów publicznych oraz rachunkowości budżetowej
  • Biegła obsługa komputera: znajomość programów WORD i EXCEL w stopniu co najmniej śreniozaawasowanym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi systemu TREZOR, bankowości elektronicznej NBP, platformy EPUAP oraz Płatnika
  • Znajomość podstaw funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • Znajomość zagadnień związanych z regulacjami prawnymi dotyczącymi Inspekcji Weterynaryjnej
  • Udokumentowane kursy i szkolenia związane z ekonomią
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, komunikatywność, samodzielność
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację