kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Urząd Morski w Gdyni miejsce pracy: Gdynia

Urząd Morski w Gdyni
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 122146

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań: - krajowe wyjazdy służbowe, - zagrożenie korupcją, - częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Czynniki szkodliwe dla zdrowia: - praca przy monitorze ekranowym (komputer) powyżej 4 godzin dziennie

Narzędzia i materiały pracy: - komputer

Infrastruktura - bariery architektoniczne: - brak windy - brak podjazdu - brak schodołazu - toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - drzwi odpowiedniej szerokości - brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • zapewnia utrzymanie i ciągłość działania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych wraz z oprogramowaniem oraz urządzeń peryferyjnych
  • pełni funkcję koordynatora do spraw dostępności w Urzędzie Morskim w zakresie dostępności cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej
  • pełni funkcję redaktora serwisu WWW Urzędu Morskiego
  • dostosowuje dokumenty dostarczone przez komórki Urzędu do publikacji w serwisie WWW do wymagań określonych w ustawie o dostępności cyfrowej
  • analizuje potrzeby i przydatność składanych przez komórki Urzędu zamówień w zakresie oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz bierze udział w przygotowywaniu materiałów (założeń, specyfikacji, projektów umów) niezbędnych do przeprowadzenia postępowań przetargowych; sprawdza pod względem merytorycznym dokumenty związane z realizacją umów na usługi i dostawy informatyczne
  • prowadzi gospodarkę majątkową komputerów i urządzeń infrastruktury teleinformatycznej będących w książce inwentarzowej
  • identyfikuje zbiory danych do publikacji w portalu otwartości danych i w serwisie WWW Urzędu Morskiego, współpracuje z gestorami zbiorów w Urzędzie oraz z Pełnomocnikiem do spraw otwartości danych w Ministerstwie Infrastruktury

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe (kierunek informatyka, informatyka i ekonometria, elektronika i telekomunikacja, zarządzanie i inżynieria produkcji)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • Wiedza o budowie i konfiguracji komputerów i urządzeń peryferyjnych
  • Znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów operacyjnych
  • Dobra znajomość systemów operacyjnych Microsoft
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office
  • Znajomość ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U.2019 poz. 848), w tym znajomość zaleceń standardu (WCAG 2.1) co najmniej na poziomie określonym w załączniku do ustawy
  • Znajomość ustawy o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz.U.2021 poz. 1641)
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętnośc organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność komuniakcji
  • Samodoskonalenie w dziedzinie informatyki oraz zagadnień związanych z dostępnością informacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe na kierunku informatyka lub zarządzanie projektami
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne"
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Microsoft
  • Wybitna znajomość pakietu Microsoft Office
  • Certyfikaty specjalistyczne z zakresu informatyki (np. Microsoft)
  • Znajomość przepisów prawa administracyjnego oraz prawa zamówień publicznych
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w zakresie wykonywanych zadań