kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: FLP Kadolonok Ivan miejsce pracy: Gdynia

Ogłoszenie numer: 7804230, z dnia 2022-12-07

FLP Kadolonok Ivan

Firma M3Cargo zajmuje się skupem, dostawą i odprawą celną towarów z Chin do Ukrainy i innych krajów europejskich. Od 2011 pomagamy rozwijać się małym i średnim firmom, dostarczając ich ładunki w ramach naszych LCL.

Miesięcznie przewozimy od 8 do 10 kontenerów ładunków drobnicowych. Od początku naszej działalności obsłużyliśmy już blisko 12 938  zleceń! Zapewniamy wysoką jakość usług i nieustannie pracujemy nad tym, by ich poziom wzrastał.

W tej chwili poszerzamy obszar naszej działalności i rozpoczynamy obsługę dostaw i odpraw celnych towarów z Chin do Polski i przez jej terytorium.

Poszukujemy księgowego.

Praca zdalna w pełnym wymiarze godzinowym na stałe.

Księgowa / Księgowy

Miejsce pracy: Gdynia

Opis stanowiska

Co będziesz z nami robić przez pierwsze 2-3 miesiące:
  • Rejestruj faktury przychodzące
  • Wystawiaj i rejestruj faktury wychodzące za zakup i sprzedaż usługi (imporcie i eksporcie)
  • Bieżące i prawidłowe sporządzanie dowodów księgowych dla ООО - Spólka z o.o. (kontrahenci zarówno polscy jak i zagraniczni)
  • Negocjuj z dostawcami i odbiorcami
  • Monitorowanie zmian prawa podatkowego i finansowego
  • Praca w programie STREAMSOFT PRESTIZ
  • Tworzyć i utrzymywać akta osobowe oraz generować dokumenty płacowe - dziś mamy 3 pracowników w Polsce, reszta na Ukrainie
  • Księgowanie wyciągów bankowych i faktur
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi
Po 2-3 miesiącach zaczniesz wykonywać następujące operacje:
  • Przygotowywanie płatności wychodzących w zakresie własnej gospodarki
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Robić obliczanie zaliczek na podatki CIT/PIT
  • Przygotować deklaracje VAT, VAT-UE, plików JPK
  • Księgowanie przychodów i kosztów
  • Samodzielnie zamknij miesiąc i rok - i zrób wszystkie niezbędne do tego dokumenty i raporty
  • Prowadzenie dokumentacji księgowej
  • Uczestniczyć w przygotowaniu sprawozdawczości zewnętrznej oraz na potrzeby wewnętrzne
  • Prowadź inwentaryzację towarów (mała ilość towarów)

Wymagania

Jakie umiejętności zawodowe są dla nas ważne:
  • Wykształcenie wyższe o specjalności finanse/rachunkowość/podatki/ekonomia
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia jako samodzielna księgowa w Spólka z o.o.
  • Dobra znajomość MS Office szczególnie, STREAMSOFT PRESTIZ
  • Mieć doświadczenie w imporcie i eksporcie
  • Znajomość obowiązujących przepisów w zakresie rachunkowości i podatków
  • Umiejętność pracy w zespole oraz zdalnie
  • Pracowitość i sumienność
  • Znajomość angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację w obszarze finansów i rachunkowości będzie plusem
  • Wiedz, że język ukraiński lub rosyjski będzie  plusem

Oferujemy

Co dajemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie
  • Praca zdalna ale od poniedziałku do piątku od 8 do 17
  • Wieloletnia współpraca
  • Interesująca stały praca
  • Pierwsze miesiące wynagrodzenie wyniesie od 3500 zł. Рo 3 miesiącach będzie od 5000 zł. Wszystko będzie zależało od tego, jakie obowiązki możesz przejąć od firm audytorskich. A łatka będzie rosła wraz z liczbą operacji i procedur w dziale księgowości.

Sprawdź nas!